

Zoeken
9 september 2015
Hoewel het aantal klachten de laatste jaren enigszins is gedaald, wordt er toch nog regelmatig geklaagd over stankoverlast uit de haven. In 2012 kwamen er 237 klachten binnen en in 2013 waren dat er 178. Veruit de meeste klachten betreffen de lucht van olie, diesel, benzine, afval en chloor. De meeste klachten komen uit Zaandam.
De op- en overslagbedrijven hebben al een aantal maatregelen moeten nemen waardoor de stankoverlast is gedaald, maar tegelijkertijd worden er wel steeds meer olieproducten in deze haven overgeslagen. En dan te bedenken dat Amsterdam nu al de grootste benzinehaven van de wereld is.
Met de aanleg van dit E-nose netwerk hoopt men de overlast voor de omwonenden te minimaliseren en toch de bedrijven te laten groeien.
De Milieufederatie is blij met de aanleg van dit E-nose netwerk. Zo’n netwerk kan een belangrijke bijdrage leveren om de stankoverlast te verminderen. Ook kunnen mogelijk vroegtijdig, eventuele lekken gesignaleerd worden. En dat komt de veiligheid weer ten goede. De plaatsing van de E-noses is één van de maatregelen uit een pakket dat de Milieufederatie heeft voorgesteld ter verbetering van de luchtkwaliteit in het Amsterdamse Havengebied. Nu de aanpak van de stofoverlast van de kolenbedrijven nog!
Maatregelen ter verbetering van de luchtkwaliteit in Westelijk Havengebied, brief PNH